BALLINA

RREGULLORJA ORARI I NDESHJEVE GALERIA VIDEO KLIPE NA KONTAKTONI
BASHKEPUNTOR TE TURNIRIT

LAJME AKTUALE

VIDEO KLIPET E TURNIRIT

MAJORSTUEN FK

 

Turniri Tradicional Adem Jashari 2014

Historia e turnirit Adem Jashari:
Turniri Adem Jashari per here te pare filloje te mbahet ne vitin 2004. Iniciatori dhe ideatori i turnirit ishte Nasuf Xhylani. Me punen dhe organizimin e mire Turniri Adem Jashari u be turnir madheshtore. Turniri kishte anen sportive dhe kombtare. Sportistet Shqiptare e nderonin emrin e Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe daten historike te pavaresise se Shqiperise. Ne turniret Adem Jashari moren pjese shume sportiste dhe sportdashes Shqiptare. Duhet cekur pjesmarrja e Ardian Gashit futbollistit te njohur Shqiptare ne Norvegji. Ne kete turnir moren pjese ekipe edhe nga Suedia dhe Kosova. Kulmi i madheshtise se turnirit ishte pjesmarrja e ekipit nga Skenderaj qe ne radhet e veta e kishte djalin e komandantit legjendare Lulzim Jasharin.
 

TURNIRI "ADEM JASHARI" DRŲBAK 2009

Me rastin e festės sė Flamurit dhe ditėlindjes sė Komandantit Legjendar ADEM JASHARIT, dhe daljes publike tė UĒK tė Kosovės nė Drųbak organizohet turniri tradicional nė futball tė vogėl. Nė kėtė vit nė turnir morėn pjesė 18 eki pe dhe turniri u drejtua nga refer profesionist, ky turnir ishte i veqant nga vitet tjera sepse mori pjese njė ekip nga Kosova. Ishte pjesėmarrse e turnirit SHKOLLA E FUTBALLIT " BLERIM HAMĖZ JASHARI" nga Skėnderaj. Turnirin e nderuan edhe djali i komandantit legjendar "ADEM JASHARIT" Lulzim Jashari dhe djali i Hamzė Jasharit, Bekim Jashari.

Me rastin e 28 nėntorit ditės sė Flamurit dhe ditėlindjes se Komandantit legjendar Adem Jasharit nė Drųbak nė Norvergji organizohet turniri tradicional nė futball tė vogėl me emrin e komandatit legjendar. Turniri mbahet qė gjashtė vite dhe marrin pjesė ekipe nga tė gjitha vendet e skandinavis nė vitin e fundit nė turnirin ,,Adem Jashari,,2008 moren pjes 17 ekipe. Lexo mė shume...

 

Jeta e Adem Jasharit

Adem Jashari u lind nė Prekaz, nė rajonin e Drenicės sė Kosovės, mu nė "Ditėn e Flamurit" mė 28 Nėntor 1955. Ai ėshtė njė nga arkitektėt kryesor tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Adem Jashari ishte kryekomandanti i UĒK-sė. Sė bashku me tė vėllain e tij Hamzėn, Ademi ka marrė pjesė nė sulmet kundra forcave policore-ushtarake serbe. Forcat policore jugosllave dhe Ushtria Jugosllave e sulmuan shtėpinė e tij nė mars tė vitit 1998,

Lexo mė shume...

 

VIDEO E TURNIRIT 2012

VIDEO E TURNIRIT 2011

VIDEO E TURNIRIT 2009

VIDEO E TURNIRIT 2008

VIDEO E TURNIRIT 2007

GRUPET DHE REZULTATET E TURNIRIT 2013

 
 

Krijuar dhe mirembajtur nga Denycomputers.com
1